Rozpoczynając sezon wędkarski 2021 nie byliśmy pewni, czy uda nam się, z oczywistych powodów spowodowanych pandemią i wynikającymi z niej ograniczeniami, zaplanować i przeprowadzić zawody wędkarskie. Organizacja takich zawodów to zawsze spore przedsięwzięcie logistyczne począwszy od planowania, pozyskania sponsora lub sponsorów, zakupu nagród itp. To również praca konkretnych osób przy organizacji i przeprowadzeniu samej imprezy. Z tym bywa różnie, gdyż zaangażowanie w konkretne działania często bywa odwrotnie proporcjonalne z ich recenzowaniem i krytyką. Nasz tegoroczny plan rodził się więc na bieżąco, a terminy pojawiały się czasami w przysłowiowej "ostatniej chwili". Sami nie wierzyliśmy, że uda nam się zorganizować i przeprowadzić aż 5 tur zawodów oraz imprezę dla dzieci z okazji ich święta. Karpiarze również zorganizowali i przeprowadzili cztery kilkudniowe zasiadki. Niestety, ponieważ zawody po części były wynikiem pewnej improwizacji, musimy zrezygnować z tradycyjnych klasyfikacji dla metod spławikowej i gruntowej pozostawiając tylko klasyfikację generalną. Wynika to z samych zawodów, z których jedne miały charakter mieszany, trzy-spławikowy, a tylko jedne gruntowy. Dlatego zsumowano wszystkie punkty z wszystkich edycji, co pozwoliło ustalić klasyfikację generalną
Miejsce                      Nazwisko i imię                  Punkty     Zawody
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
Krzysztof Paluch - I miejsce...Mistrz sezonu 2021
Janusz Halada
I wicemistrz sezonu 2021
SONY DSC
SONY DSC
Dariusz Woźniak
II wicemistrz sezonu 2021
Jak widać z powyższego zestawienia zwycięstwo Krzysztofa Palucha jest premią za systematyczność i sumienność. Tylko on jeden z czołówki startował we wszystkich pięciu zawodach pracowicie ciułając punkty i wygrywając jedne zawody.Tylko trzy starty i "tylko" jedno drugie miejsce, ale za to ze świetnym wynikiem, wystarczyło Januszowi Haladzie na zajęcie II miejsca. Czterokrotny udział i jedno zwycięstwo natomiast dało Dariuszowi Woźniakowi trzecie miejsce. Nazwiska czołowej trójki nie są przypadkowe, bo to nasi od lat świetni i utytułowani wędkarze. Krzysztof Paluch i Dariusz Woźniak to także świetni karpiarze, a Janusz Halada to doskonały spec od metody fedeerowej. Tuż za podium znalazł się Robert Basta z doskonałym wynikiem przy trzech startach. Aż strach pomyśleć, ile punktów by osiągnął startując w pięciu turach. Pracowicie dobija się do czołówki Leszek Pajerski znany bardziej ze swych sukcesów w wędkarstwie karpiowym. Bardzo dobry wynik, przy tylko trzech startach, osiągnął także Krzysztof Jarzyna. Brakło w tym sezonie paru znaczących nazwisk w czołówce, ale nie można tego sezonu porównywać z poprzednimi "normalnymi".
SONY DSC
We wszystkich 5 zawodach wzięło udział 88 osób ( w tym dwie koleżanki). Sklasyfikowano 33 spośród startujacych. We wszystykich pięciu zawodach wystartowało 2 kolegów, w czterech-3, w trzech-5, w dwóch-6, a w jednych 15 wędkarzy. Najwięcej na liście startowej-24 osoby, zapisało się w zawodach o Puchar Jesieni. 21 osób  wędkowało w zawodach Coronavirus Buster Cup, 16 w IV Memoriale im. Andrzeja Kądzieli, 15 w Pucharze firm Rader i Yommix Mrówka, a 12 w zawodach o Puchar Bursztynowego Lina.
Z wszystkich sklasyfikowanych 66 punktowało, a 22 startujących zaliczało puste siatki w poszczególnych zawodach.
Łącznie  Komisja Sędziowska zważyła 216,14 kg ryb. Najwięcej (61,92 kg) na zawodach o Coronavirus Buster Cup, a najmniej 25,46) na zawodach o Puchar Jesieni.
PANO_1x7
Każde z przeprowadzonych zawodów oferowały wędkarzom przygotowane stanowiska, gorący posiłek, puchary i nagrody. Chociaż pandemia mocno przeorganizowała nasze plany, to każde zawody oferowaly najlepszym jakieś symbole ich sukcesu. Szczególne podziękowania należą się Państwu Danucie, Januszowi i Michałowi Janickim za cenne nagrody i wieloletnią współprce z naszym kołem. Nasi najmłodsi wędkarze mogą także liczyć na hojne wsparcie Pana Wojciecha Starnawskiego-właściciela firmy Almus i serdecznie mu wraz z Zarządem Koła dziekują.
Oczywiście nasze zawody nie odbyły by się bez wytrwałej i systematycznej pracy organizatorów, wśród których szczególnie dziękujemy Prezesowi Zarządu Andrzejowi Krzyżakowi, Piotrowi Przecherskiemu i Adamowi Ciszkowi oraz wszystkim, którzy przyczynili się do ich przeprowadzenia.