Ze względu na ograniczenia w dostępności do lini brzegowej oraz częściowe lub calkowite wyłączenie z wędkowania znacznej części stawu a także wnioskami władz samorządowych powstała konieczność ograniczenia liczby dostępnych Zezwoleń na sezon 2023. Przede wszystkim Koło zostało zobowiązane do zapewnienia pierwszeństwa w dostępie do łowiska dla mieszkańców miasta i gminy Slomniki-członków PZW tutejszego Koła. Kolegów, ktorzy nie będą mogli na sezon 2022 wykupić Zezwolenia, serdecznie przepraszamy, lecz taka sytuacja nie jest zależna od Zarządu Koła.

Data

Zawody

Metoda 

Uwagi

30.04

 Puchar Burmistrza

 gruntowa

 

 18.06

 Dzień Dziecka-festyn wędkarski

 spławikowa

 

 02.07

 Memoriał Andrzeja Kądzieli

 spławikowa

 

30.07

 Puchar RADER JEANS i PSB MRÓWKA

 mieszana

 zawody całodniowe

 27.08

 Puchar Koła

 spławikowa

 

03.09

 Puchar Prezesa

 gruntowa

 

09.10

 Puchar Koła

 spinning

 

Plan zawodów wędkarskich w sezonie 2023
Plan karpiowych zasiadek wędkarskich w sezonie 2023

 Data

 Zasiadka

 Uwagi

30.04-03.05

 Zawody rzutowe

 pocz. o godz. 14.00

 26.05-28.05

 Zawody z wywózką

 

 08.06-11.06

 Zawody z wywózką

 

 12.08-15.08

 Zawody z wywózką

 

15.09-17.09

Zawody z wywózką

 

19 kwietnia wykonaliśmy pierwsze w sezonie zarybienie łowiska Januszowice. Do stawu trafiło 1100 kg karpi i 160 kg szczupaków. Rybki są w świetnej kondycji zdrowotnej  i zapewne ucieszą wielu wędkarzy. Chcemy odnowić nasza populację szczupaków, które w ostatnich sezonach rzadko dawały się łowić. Oczywiście, jak przy okazji każdych zarybień, dostajemy jakiś mały bonus w postaci rybek innych gatunków. Na fotkach kol. Dawid prezentuje przedstawicieli gatunków rybek, które od dzisiaj pływają w naszym łowisku.
Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy wzięli udział w dorocznym sprzątaniu terenu wokół łowiska Januszowice. 12 osób, wśród których znalazły się trzy zespoły rodzinne, napełniły śmieciami 10 worków. Chiciaż to nadal o 10 za dużo, to jednak cieszy fakt, że mniej niż w latach ubiegłych.  Analiza zawartości worków wskazuje  na "niewędkarski"charakter większości odpadów. Bo po co wędkarzowi miałyby się przydać dwa stare kineskopy? A swoją drogą jaką wredną kanalią trzeba być, aby takie coś przytaszczyć nad staw i tu pozostawić?
Czyste i wolne od odpadów łowisko pownno zachęcać o wspólną dbałość o zachowanie tego stanu. Prosimy o zwracanie uwagi osobom, jeśli będziecie świadkami śmiecenia przez nie i informowanie nas na któryś z kontaktów do członków Zarządu.
Prezes, Zarząd Koła i wędkarze wyrażają najwyższe słowa uznania i podziękowania dla tych, którzy wykazali się dzisiaj wzorową i godną naśladowania postawą oraz pracą na rzecz wspólnego dobra.